Fizjoterapeuci, rehabilitacja, terapia manualna
ul. Kościelna 42
60-538 Poznań
Zadzwoń
+ 48 533 682 800
Napisz do nas
info@fizjoterapiaoptima.pl
Godziny pracy
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sob: 10:00-15:00

Pilates z przyrządami

Wykorzystanie przyrządów gimnastycznych takich jak np.: mała piłka, duża piłka czy taśma thera band ma na celu urozmaicenie klasycznych zajęć Pilates. Dzięki tym sprzętom nasz układ mięśniowo-stawowy maksymalnie angażuje się w trakcie wykonywanych ćwiczeń, a znane do tej pory ćwiczenia nabierają nowej formy.

Piłka stabilizująca (stability ball) – czyli inaczej duża piłka gimnastyczna. Jej średnica waha się od 55-75cm. Rozmiar piłki powinien być dobrany indywidualnie do każdej osoby – siedząc na piłce stawy biodrowe powinny znajdować się na poziomie kolan lub minimalnie wyżej. Duża piłka od lat znajduje duże zastosowanie w procesie rehabilitacji. W zajęciach Pilates duża piłka wykorzystywana jest przede wszystkim w ćwiczeniach koordynacji i równowagi oraz pomaga wzmocnić mięśnie brzucha, pleców oraz kończyn górnych i dolnych.
Mała piłka (easy ball) – jest to lekka piłka o średnicy ok. 20-25cm również często wykorzystywana w rehabilitacji. Podobnie jak duża piłka stabilizująca skutecznie aktywizuje mięśnie głębokie tułowia oraz mięśnie dna miednicy.
Taśmy thera-band – wykonane są z elastycznego tworzywa. Opór powstający podczas rozciągania taśmy intensyfikuje wykonywane ćwiczenia przez co stają się one bardziej efektywne. Taśma tak samo jak inne sprzęty wykorzystywane w Pilatesie może zarówno zwiększyć trudność jednych ćwiczeń, bądź też ułatwiać wykonanie ćwiczeń bardziej zaawansowanych.

pilates easy ballpilates salapilates

Bon podarunkowy - najlepszym prezentem bon podarunkowy
ZOBACZ NOWOŚCI!