Fizjoterapeuci, rehabilitacja, terapia manualna
ul. Kościelna 42
60-538 Poznań
Zadzwoń
+ 48 533 682 800
Napisz do nas
info@fizjoterapiaoptima.pl
Godziny pracy
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sob: 10:00-15:00

Szanowne Panie 🙂

Macierzyństwo jest pięknym, ale i wymagającym okresem w życiu każdej Mamy. Zmęczenie, przeciążenie, ból przeplatają siei z radością i satysfakcją.
Wiele z nas zmaga się w tym czasie z nowymi kategoriami problemów: wzrost wagi, stres, przemęczenie, ale też i krępującymi problemami – wygląd blizny po cesarce czy nietrzymanie moczu.

Dlatego przygotowałyśmy kompleksową propozycję oddziaływań w różnych obszarach:

zajęcia dla mam

gimnastyka z dzieckiem

Każda kobieta wie jak ważne jest sprawne ciało, szczególnie po porodzie, dlatego gimnastyka w okresie po połogu, powinna być nieodłączną częścią każdego dnia. Aby ułatwić Ci powrót do formy po ciąży proponujemy gimnastykę dla mam, na którą możesz przyjść ze swoją pociechą.

Ćwiczenia odbywają się w przyjaznym wnętrzu i kameralnej grupie co zapewnia komfortową atmosferę zajęć.

Pod okiem doświadczonej fizjoterapeutki będziesz mogła pracować nad swoim ciałem, jednocześnie nie rozstając się z dzieckiem.

Dzięki ćwiczeniom z maluszkiem wzmocni się wasza więź, twoje ciało, a stymulujące bodźce pozytywnie wpłyną na rozwój ruchowy twojego dziecka.

aktywna mamaW okresie ciąży ciało kobiety znacznie się zmienia. Po przebytym porodzie struktury ciała są nadal bardzo elastyczne co utrudnia stabilizację tułowia a powtarzanie przeciążających nawyków ruchowych często prowadzi do rozwoju dolegliwości bólowych. Aby lepiej sprostać zadaniom związanym z opieką nad dzieckiem, a jednocześnie chronić swój kręgosłup, skonsultuj się z fizjoterapeutą, który po wnikliwym badaniu oraz po analizie czynników wywołujących ból zaproponuje odpowiednią formę terapii manualnej, ale też omówi zasady profilaktyki przeciwbólowej.

Kresa biała (łac. linea alba) stanowi splot włókien mięśni brzucha. Jest to kolagenowa struktura anatomiczna zlokalizowana w linii środkowej ciała rozpostartą między wyrostkiem mieczykowatym (poniżej trzonu mostka) a spojeniem łonowym.

W trakcie ciąży wraz z rosnącym brzuchem dochodzi do rozciągania włókien kresy białej, które po porodzie zazwyczaj samoistnie wracają do stanu sprzed ciąży. Jednakże często dochodzi do niepełnego zamknięcia się kresy białej, wówczas mówimy o rozejściu kresy białej.

Odpowiednie napięcie mięśni brzucha ma zasadnicze znaczenie w kontroli utrzymania prawidłowej postawy ciała oraz w równoważeniu obciążeń kręgosłupa oraz struktur i narządów miednicy. Rozejście kresy białej przyczynia się do powstawania bólu dolnego odcinka kręgosłupa jak i stanowi problem natury estetycznej.

Czytaj dalej ...

W obecnych czasach coraz bardziej powszechny staje się poród przez cesarskie cięcie. Powstała blizna przebudowuje się w trzech etapach:
I etap - faza zapalna – trwa od 48 do 72 godzin po wykonaniu cesarskiego cięcia
II etap – faza proliferacyjna – trwa 10-15 dni i następuje tutaj wzmocnienie tkanek, a także unaczynienie i odtworzenie naskórka

Czytaj dalej ...

Masaż ujędrniający wspomagający odchudzanie poprzez rozbijanie tkanki tłuszczowej i jej szybsze spalanie. Polecamy go do stosowania w miejscach ciała, których obwód najtrudniej zmniejszyć za pomocą ćwiczeń fizycznych (okolice ud i brzucha). Dzięki zmniejszeniu obrzęku tkanek oraz aktywizacji fibroblastów, zwiększona produkcja kolagenu powoduje, iż skóra odzyskuje elastyczność oraz jędrność.

masaz antycellulitowy

odpręża i odstresowuje, to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Polecamy masaż pleców i karku z wykorzystaniem aromaterapii, który pozwoli w pełni odprężyć się i nabrać energii.

masaz relaksacyjny

Masaż koncentrujący się na regeneracji mięśni, stawów, poprawie stanu skóry i całego ciała po porodzie. Uelastycznia i ujędrnia skórę, zmniejsza obrzęki i ich następstwa. Rozluźnia też mięśnie okolic kręgosłupa oraz barków zmniejszając tym samym dolegliwości bólowe.

Zdrowa dieta może być przyjemna. Nie musi oznaczać ciągłych wyrzeczeń. Przekonaj się sam!dietetyka
Męczą Cię ciągłe głodówki?
Pragniesz schudnąć jedząc smacznie i zdrowo?
Chcesz zmienić coś w swoim życiu, aby poprawić samopoczucie?
Nie wiesz jak uniknąć efektu jo-jo?
Marzysz o prostej w przygotowaniu, taniej diecie, a może wolisz poeksperymentować w kuchni?

Czytaj dalej...

MIĘŚNIE DNA MIEDNICY – PROFILAKTYKA NIETRZYMANIA MOCZU I OPADANIA NARZĄDÓW RODNYCH

Sprawne mięśnie dna miednicy są niezwykle ważne dla kobiet w każdym wieku, ale niestety często jest to temat bagatelizowany. Podczas warsztatów teoretyczno – praktycznych, dowiesz się co to są mięśnie dna miednicy, jaką pełnią funkcje, jak ważne są dla twojego ogólnego zdrowia i samopoczucia. Zrozumiesz jak sprawność mięśni dna miednicy przekłada się na ogólną sprawność twojego ciała.
W części praktycznej warsztatu nauczysz się świadomie pracować z mięśniami dna miednicy i poznasz ćwiczenia profilaktyki nietrzymania moczu i innych schorzeń związanych z niewydolnością tych struktur.
W przyjaznej atmosferze w kameralnym gronie kobiet poruszymy tematy intymne, niezwykle ważne dla twojego zdrowia, dobrego samopoczucia i poczucia kobiecości. Warsztat, bogaty w wiedzę da Ci wiele wskazówek odnośnie prawidłowych nawyków ruchowych oraz wyposaży Cię w praktyczne narzędzia do samodzielnej, świadomej pracy.
Warsztat skierowany jest dla kobiet po przebytej ciąży, jak również dla tych które podejrzewają u siebie lub już zmagają się z dysfunkcyjnym dnem miednicy.

PROFILAKTYKA PRZECIĄŻEŃ KRĘGOSŁUPA

Opieka nad maleństwem w okresie połogu i po jego zakończeniu stanowi dla ciała nie lada wyzwanie. Organizm kobiety jest przygotowany na podjęcie wyzwań związanych z opieką nad dzieckiem lecz niejednokrotnie koncentrując się na celu czyli wykonaniu licznych obowiązków zapominamy o jakości ruchu, zapominamy o dobrych nawykach, co często skutkuje przewlekłym bólem szczególnie kręgosłupa.
Proponowany warsztat stanowi remedium na bóle związane z przeciążeniami kręgosłupa. Dowiesz się jak ważna jest profilaktyka, a przede wszystkim jak niewiele trzeba wysiłku, aby poprawić komfort funkcjonowania. Zrozumiesz jak z pozoru błahe czynności dnia codziennego mogą poważnie przeciążać twój kręgosłup i dowiesz się jak je odpowiednio, ergonomicznie wykonywać.

Bon podarunkowy - najlepszym prezentem bon podarunkowy
ZOBACZ NOWOŚCI!