Fizjoterapeuci, rehabilitacja, terapia manualna
ul. Kościelna 42
60-538 Poznań
Zadzwoń
+ 48 533 682 800
Napisz do nas
info@fizjoterapiaoptima.pl
Godziny pracy
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sob: 10:00-15:00

Masaż uciskowy działający bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny. Jego głównym celem jest pobudzenie krążenia limfy odpowiedzialnej za transport substancji do komórek.

masaz pneumatyczny
Masaż uciskowy, drenaż limfatyczny

Masaż z wykorzystaniem aparatu BOA Max 2 to bezbolesny, odprężający i rozluźniający zabieg. Odczuwamy jedynie przyjemny ucisk na wybranych partiach ciała.

Wskazania:
• rehabilitacja po urazach i kontuzjach
• leczenie niewydolności limfatycznej
• profilaktyka niewydolności żylnej
• obrzęki kończyn górnych po mastektomii
• obrzęki kończyn dolnych różnej etiologii
• masaż wyszczuplającym
• zwalczanie cellulitu

Zabieg presoterapii znajduje zastosowanie również u kobiet po mastektomii, które zmagają się z obrzękiem kończyny górnej. Usunięcie węzłów chłonnych podczas operacji utrudnia odprowadzanie chłonki z obszaru kończyny górnej, co przyczynia się do późniejszego powstawania obrzęków limfatycznych kończyny górnej i / lub klatki piersiowej po stronie amputacji.

Czytaj dalej...

Presoterapię coraz częściej wykorzystuje się w profesjonalnym sporcie jako formę szybkiej i skutecznej odnowy biologicznej. Z tego typu zabiegów korzystają m.in. piłkarze Paris Saint Germain. Jej zaletą jest także możliwość łączenia z innymi zabiegami. Zabieg masażu sportowego w formie presoterapii możemy połączyć np. z elektrostymulacją co jeszcze przyspieszy regenerację powysiłkową. Zabieg ten jest bardzo przyjemny i bezpieczny dla pacjenta. Poddając się zabiegowi presoterapii będziemy w stanie szybciej zregenerować swój organizm oraz usunąć nagromadzone toksyny. Po takim zabiegu będziemy czuli się bardziej zrelaksowani, odprężeni, wypoczęci i gotowi do kolejnych treningów.
Czytaj dalej...

Bon podarunkowy - najlepszym prezentem bon podarunkowy
ZOBACZ NOWOŚCI!